10.kolo: Muži vyhrali susedné derby v Bíňovciach

TJ Slavoj Boleráz "B" - TJ Vinohradník Suchá nad Parnou   2:1 (1:1)

góly: 39´- Jaroslav Daniš, 62´- Jaroslav Daniš

žk: 84´- Jaroslav Daniš, 90´- Peter Zajíček

čk: -

zostava: Lukáš Vaško - Erik Kurinec, Peter Daniš, Peter Zajíček, Marek Daniš, Jaroslav Daniš, Martin Vavro (90´- Filip Lančarič), Jakub Peško (K), Marián Puschenreiter, Jozef Daniš, Martin Daniš (29´- Marek Prochádzka)

Domáci hodový zápas sme nezačali ideálne. Hneď na začiatku podbehol loptu brankár Vaško, čo hosťujúci Slovák využil - 0:1. Šance sme si vypracovávali ťažšie, najväčšiu spálil Martin Daniš. Vyrovnávajúci moment prišiel v 39´minúte, keď dostal prihrávku do rozhodenej obrany Jaroslav Daniš a z 11-tich metrov strelou po zemi rozvlnil sieť - 1:1.

Druhý polčas sme boli aktívnejší. Gól prišiel v 62´minúte, keď sa na pätke obtočil Jaroslav Daniš - 1:2. Nakoniec sa ukázalo, že to bol aj víťazný moment. V závere zápasu sa aj hostia snažili, ale my sme tesnú výhru ubránili.

10.kolo

8. október 2022 (sobota) o 14:30 hod.

TJ Družstevník Bíňovce - TJ Slavoj Boleráz "B"  2:3 (0:1)

góly: 43´- Marek Daniš, 63´- Jaroslav Daniš, 72´- Marek Daniš

žk: 50´- Martin Vavro, 58´- Jaroslav Daniš

čk: -

zostava: Lukáš Vaško (K) - Peter Daniš, Marek Daniš, Jaroslav Daniš, Martin Vavro, Jakub Peško, Marián Puschenreiter, Jozef Daniš, Martin Daniš (70´- Dušan Mikulka), Marek Prochádzka, Roman Vavro (67´- Tomáš Lopatka)

Vedeli sme, že v Bíňovciach nás nečaká nič ľahké. Prvý polčas priniesol šance na oboch stranách. Domáci najmä strelami z diaľky, my sme to väčšinu skúšali v šestnástke. Prvú šancu mal Martin Daniš, keď Marek využil zaváhanie domácich po aute a hľadal na pätke Martina. Príležitosť mal aj Jaroslav Daniš, keď si prebral loptu v šestnástke, domáci brankár mu však strelu z 11-tich metrov zneškodnil. Do vedenia sme nakoniec išli my. Po rohovom kope sa v 43´minúte presadil Marek Daniš.

Druhý polčas sa domáci tlačili dopredu po štandartných situáciach. Skoro každý súboj bol vyhodnotení hlavným arbitrom v ich prospech. Gólovo sme sa presadili však my. V 63´minúte potiahol loptu zľavej strany Jozef Daniš. Centrom našiel na pätke Jaroslava, a ten hlavou presne namieril - 0:2. V 72´minúte sme viedli už o tri góly. Vo vnútri šestnástky prehodil domácich obrancov Jaroslav Daniš a našiel Mareka - 0:3. K slovu sa dostali aj domáci. Najprv sme rohový kop odvrátili hlavou iba na domáceho Čecha, proti ktorémi nikto nevystúpil a strelou znížil na 1:3. V 82´minúte sme sa hrali na vlastnej polovici, kde Jaroslav Daniš stratil loptu a Ľubomír Čech svojim druhým gólom znížil - 2:3. Viac gólov už nepadlo, i keď sme mohli kopať pokutový kop, ale píšťalka zostala nemá.