22.kolo: Dorastenci odštartovali nadstavbu vysokým víťazstvom nad Dechticami

22.kolo:

dorast: 25.máj.2019 (sobota) o 17:00 hod:

TJ Slavoj Boleráz/Dolná Krupá - TJ Družstevník Dechtice   5:0 (2:0)

góly: 40´- Patrik Kotásek, 44´- Richard Peško, 48´- Jozef Daniš, 64´- Nicolas Hrčka, 84´- Jozef Daniš

žk: 52´- Samuel Hetteš

zostava: Marek Gažo - Richard Peško, Patrik Kucman, Samuel Sládeček, Alex Školek, Samuel Hetteš (K), Jozef Daniš, David Nídel (46´- Filip Lančarič), Matúš Spišák, Matúš Valášek, Patrik Kotásek (58´- Nicolas Hrčka)

Zápas s Dechticami priniesol otvorený futbal z oboch strán. V prvých minútach zápasu to skúšal Spišák, ale strela zo šestnástky mierila vedľa. Už v 6´minúte mohli udrieť hostia. Dostali sa poľahky do vnútra šestnástky a brankár Gažo reflexívne vyrážal na roh. V 9´minúte mal v doterajšom priebehu zápasu najväčšiu šancu Kotásek, ale ani na dvakrát z dobrého priestoru nedokázal loptu pretlačiť do siete. Po štvrť hodine sa k slovu dostali hostia. Po centrovanej štandartke ani na dvakrát hlavou nedokázali skórovať. Hneď nato sa popri čiare z našej ľavej strane dostali hostia opäť do vnútra šestnástky, ale strela bola nepresná. Naši založili v 25´minúte peknú akciu, kde pretiahnutý center na opačnú tyč našiel Školeka, a ten  spätnou prihrávkou našiel Kotáska, ale z prvej mieril vedľa brány. Ku koncu polčasu sme zvyšovali aktivitu. To prinieslo aj ovocie v podobe gólov. Ešte šance Kotáska, Spišáka a Valáškova hlavička neskončili gólom. Ale päť minút pred koncom aktívny Spišák pretlačil loptu na Kotáska, a ten ju popod brankára poslal do siete. Minútu pred koncom polčasu napriahol z dvadsiatych metrov Richard Peško a s prispením teču hosťujúceho obrancu skončila lopta ponad vyrážajúce ruky brankára v sieti.

Naši si aktivitu z konca polčasu preniesli aj do druhého dejstva. Tú okorenil gólovou hlavičkou Jozef Daniš, keď si zbehol na centrovanú loptu do pätky. Potom sa do sľubných šancí dostával aj striedajúci Hrčka. Presadil sa až v 64´minúte. O loptu s hosťujúcim brankárom zabojoval Spišák. Lopta sa následne odrazila na úplne voľného Hrčku, a ten do prázdnej brány zvýšil na 4:0. Hostia sa za tohto stavu dostávali ťažko dopredu. Vážnejšie pohrozili až v 74´minúte, ale strela skončila vedľa brány. Do brány sa pýtal aj roh Školeka, ale lopta preplávala  po brvne. V 84´minúte sa Jozef Daniš presadil druhýkrát, keď poslal presne umiestnenú krížnu strelu za bezmocného brankára hostí. V 86´minúte mali hostia blízko ku gólu, ale nechali vyniknúť nášho brankára. Posledné slovo v zápase mal Hrčka, ale priamy kop išiel ponad bránu.

TABUĽKA VI.LIGY O 5-8. MIESTO - DORAST - PO 21.KOLE