24.kolo: Žiaci nestratili jarnú neporaziteľnosť ani v Cíferi

žiaci: 25.máj.2019 (sobota) o 12:00 hod:

ŠK Cífer - TJ Slavoj Boleráz/Dobrá Voda  0:2 (0:0)

góly: 40´- Lukáš Danko, 63´- Jakub Buchan

zostava: Lukáš Drobný - Michal Turoň (K), Tomáš Lopatka, Denis Kučerka, Marek Drobný, Lukáš Danko, Jakub Buchan, David Puškáš, Šimon Vadovič, Branislav Vadovič, Dominik Dárius Brna, Tomáš Valášek, Petra Danková

Na tento zápas sme sa poctivo v týždni pripravovali. Vedeli sme, že nás nečaká ľahký zápas, nakoľko mužstvo z Cífera sa znovu po zaváhaní lídra tabuľky dostalo opäť do hry o prvé miesto. Ale aj my sme išli do tohto zápasu s tým, že potvrdíme formu a na tento zápas sme chalanov pripravovali tak, že ideme vyhrať! S chlapcami sme si dali jarný cieľ na sústredení na D. Vode. Povedali sme si, že sa pokúsime uhrať jar bez prehry, čo sa nám zatiaľ darí a dúfam, že ešte posledné zápasy zvládneme a splníme si náš cieľ. Všetko ale nebolo pred zápasom ideálne. Vedeli sme, že nemôžeme počítať s Hrčkom, ktorý sa v poslednej dobe rozstrieľal, ale čo sme nečakali, že nám tesne pred zápasom vypadnú ďalší dvaja hráči základnej zostavy. Vypadli nám obaja útočníci, a tak bolo niekoľko zmien v zostave.

Zápas sme začali našou aktivitou a v úvode sme mali mierne navrch. Prvý polčas ale nebol z našej strany ideálny. Dopustili sme sa viacerých nepresností, ale zároveň sme súpera nepustili do žiadnej šance. Skôr to bol zápas o stred ihriska.

Do druhého polčasu sme nastúpili s veľkou chuťou a od prvej minúty sme hýrili aktivitou. Hádam na každom poste sme prevýšili súpera. Bol to jeden z najlepších polčasov z našej strany. Ovládli sme stred poľa a navyše v útoku sa rozohral L. Danko, ktorého  v útočnej fáze  veľmi dobre podporovali hlavne J. Buchan a T. Lopatka. Do tohto sa veľmi vhodne zapojili aj kraje poľa a vzadu z našich bola cítiť istota. Takisto obranci hlavne M. Turoň, ale aj oba kraje sa veľmi vhodne zapájali do útočnej aktivity, čím sme prevyšovali súpera. Náš prvý gól strelil v 40´minúte po centri J. Buchana L. Danko, ktorý  nevypustil súboj s domácimi obrancami a brankárom. Bol dôrazný a strelil úvodný gól. Po tomto momente sme kraľovali na ihrisku. Všade sme boli rýchlejší a hlavne sme kombinovali a súpera sme k ničomu nepúšťali. O niekoľko minút sme mohli pridať druhý gól po krásnej krížnej strele T. Lopatku, ktorá len tesne minula súperovu bránku. V 63´minúte sme zahrávali rohový kop. Do tejto akcie bola zapojená celá naša pravá strana. Chalani to pekne vykombinovali, J. Buchan si narazil loptu s L. Dankom a nádherne umiestnenou strelou nedal šancu domácemu brankárovi - 0:2. Po tomto momente sme už zápas bezpečne dotiahli do víťazného konca a natiahli šnúru zápasov bez prehry na 13. Za tento zápas si chlapci zaslúžia veľkú pochvalu. Ďakujem a prajem vám všetko dobré.      (tréner Marcel Danko)