18.kolo: Dôležitý krok k záchrane sme spravili v Dechticiach

18.kolo

20. apríl 2024 (sobota) o 16:00 hod.

TJ Družstevník Dechtice - TJ Slavoj Boleráz "B"    2:4 (1:2)

góly: 11´- Peter Daniš, 36´- Marek Daniš, 67´- Adanu Nathaniel Edeh, 76´- Kristián Vangel

žk:  41´- Kristián Vangel, 83´- Matej Mišo

čk: -

zostava: Štefan Kormúth - Peter Petranský (69´-Tomáš Mažgút), Peter Daniš, Marián Puschenreiter, Kristián Vangel, Miroslav Daniš (K), Marek Daniš (69´- Martin Daniš), Erik Drozda (84´- Branislav Lehuta), Adanu Nathaniel Edeh (79´- Martin Hlavatý), Matej Mišo (84´- Jozef Vittek), Michal Turoň

Do Dechtíc sme išli s tým, že iné ako tri body neberieme. K tomu bola prispôsobená aj zostava. Od začiatku zápasu sme súpera zatlačili a bola otázka, kedy sa bude skóre meniť. Už v 11´minúte sa po štandartke presadil hlavou Peter Daniš. Domácim sme hrozili najmä po krajoch. Posilnení o hráčov z A-mužstva bolo vidieť. Na jednej strane robil vetry rýchlonohý Adanu Nathaniel Edeh a po pravej strane Erik Drozda. Domáci sa dostávali dopredu len sporadicky. V 22´minúte sa im podarilo vyrovnať, keď prízemný center do pätky domáci Heltko upratal do siete. Neskôr Erikovi Drozdovi nebol uznaný gól pre ofasjd. V 36´minúte sme už opäť viedli, keď Marek Daniš odrazenú loptu upratal do siete.

Po zmene strán sme pokračovali v ofenzívnej hre. Gól na hlave mal Matej Mišo, mieril iba do bočnej siete. Zvýšenie skóre prišlo v 67´minúte. Domáci stratili loptu pred šestnástkou, následne Erik Drozda poslal po zemi loptu do pätky, kde Edeh doklepol loptu do prázdnej brány. V 76´- minúte zvyšoval na 1:4 vo vnútri šestnástky strelou pod brvno Kristián Vangel. Tréner za stavu 1:4 dal priestor aj hráčom z lavičky, keď postupne vymenil päticu hráčov. Domáci už len v poslednej minúte znížili skóre z pokutového kopu. Víťazstvo z našej strany bolo zaslúžené, keď sme boli oproti domácim o triedu lepším. To bude treba potvrdiť najbližšie doma s Hrnčiarovcami.