22.kolo: Základnú časť sme ukončili víťazstvom nad Sláviou Trnava

22.kolo

7. máj 2022 (sobota) o 16:30 hod.

TJ Slavoj Boleráz "B" - AŠK Slávia Trnava  7:4 (2:2)

góly: 24´- Jaroslav Daniš, 45´- Jaroslav Daniš, 56´- Patrik Židek, 58´- Jakub Buchan, 60´- Jaroslav Daniš, 76´- Dušan Mikulka, 90´- Marek Daniš

žk: 72´- Joshua Ibinayin

čk: -

zostava: Lukáš Vaško - Peter Daniš, Marek Daniš, Jaroslav Daniš (K), Martin Daniš, Filip Kormúth (46´- Michal Tanáč), Patrik Židek, Jakub Buchan (65´- Dušan Mikulka), Joshua Ibinayin (77´- Daniel Krajčovič), Martin Vavro (59´- Marián Puschenreiter), Tomáš Lopatka (46´- Israel Ibinayin)

Slávia Trnava prekvapila v predchádzajúcom kole, keď zdolala doma Košolnú. Aj k nám pricestovala uhrať dobrý výsledok. V zápase sme síce dominovali, ale v obrannej fáze sme nechávali veľa otvoreného priestoru. Na gól sme čakali do 24´minúte, keď po dvojitej narážačke medzi Marekom a Jaroslavom Danišom posledný menovaný rozvinul sieť. Navýšiť skóre mohol Židek, ktorý sa ocitol v dvoch sľubných šanciach, ale bez úspechu. Hostia nás trestali. V 29´minúte po chybnej rozohrávke Petra Daniša na polovici ihriska sa hosťujúci útočník rútil sám na brankára a bolo vyrovnané. Hostia sa nám poľahky dostávali za chrbát obrany a mali množstvo šancí na skórovanie. V 37´minúte už hostia viedli 1:2, keď po našej ľavej strane sme hosťom nechali veľa priestoru a prihrávka do pätky našla úplne nekrytého hosťujúceho Gábora. V závere polčasu sa krížnou strelou po zemi k tyči prezentoval Jaroslav Daniš a bolo vyrovnané.

Po zmene strán sme pridali na obrátkach a v rozmedzí štyroch minút sme zápas otočili. V 56´minúte sa z voleja trafil spoza šestnástky Židek. O dve minúty neskôr sa presadil hlavou 16-ročný Jakub Buchan. V 60´minúte vrátil spätne hlavou loptu Marek Daniš Jaroslavovi a umiestnenou strelou k tyči zvýšil na 5:2. Z ničoho nič sa však hostia dvomi gólmi dostali do zápasu. Drámu sme však nedopustili. V 76´minúte centrom našiel Marek Daniš Mikulku, ktorý sa v pätke presadil hlavou. Veľkú šancu neskôr mal opäť Mikulka a aj Krajčovič, ale gól nepadol. Bodku za zápasom dal Marek Daniš po rohovom kope.