9.kolo: Žiaci ukončili jeseň víťazstvom nad Kátlovcami

TJ Slavoj Boleráz "B" - FC Kátlovce  3:1 (0:0)

góly: 44´- Michal Turoň, 68´- Šimon Vadovič, 70´- Michal Turoň

žk: -

zostava: Tomáš Valášek (K) - Jakub Bublinec, Lukáš Drobný, Matúš Buchan, Andrej Lopatka, Matúš Cehlárik, Matúš Vlkovič, Marek Drobný, Šimon Vadovič, Teodor Urban, Martin Hlavatý, Petra Danková, Sebastián Daniš, Alex Antošík, Tomáš Fajtl, Michal Turoň, Jozef Tomík

V poslednom zápase nášho mužstva žiakov B s družstvom  Kátloviec sme vsadili na najmladšie ročníky, pričom od začiatku zápasu sme použili do zostavy iba jedného hráča r.2005, a to Lukáša Drobného. Zápas bol vyrovnaný a bojovný, avšak bolo ešte vidno taktickú neskúsenosť niektorých hráčov, čo však nahrádzali bojovnosťou. V prvom polčase  sme sa dostali aj do šancí, ktoré sme však nevyužili, a to Martin Hlavatý, ktorý  v dobrej šanci  vyslal strelu na bránu, ktorá však nemala dostatočnú razanciu a súperov brankár túto poľahky chytil. V druhej šanci sa po peknej kombinácii stredom ihriska dostal Matúš Vlkovič až na hranicu šestnástky, avšak namiesto strely ešte chcel prihrávať, ale táto prihrávka už nevyšla. Po prestávke sa ako prvý ujal vedenia súper, keď nestihla naša obrana zareagovať  po našom rohu na súperov odkop až na našu polovicu, pričom najrýchlejšie vyštartoval súperov útočník a otvoril skóre. Po góle sme na ihrisko poslali M.Turoňa, ktorý zo štandardnej situácie asi  z 20 metrov zavesil vzrastom malému brankárovi gól pod brvno. Po tomto vyrovnávajúcom góle sme sa začali viacej tlačiť dopredu, pričom svoje šance nevyužili Peťa Danková, ktorá z uhla netrafila loptu ideálne, a tá skončila vedľa brány a Matúš Cehlárik, ktorý z asi 16-tich metrov trafil brvno. Potom znovu po vysokej lopte (strele) pod brvno zvýšil Šimon Vadovič na 2:1. Zápas po rýchlom prieniku cez súperovu obranu uzavrel na 3:1 znovu Turoň.

Mladší hráči v takýchto ťažších zápasoch získavajú skúsenosti a zisťujú, že stále je na čom pracovať a poctivým prístupom k tréningom ďalej napredovať.      (tréner Štefan Tanáč)