Bestrent cup 1.kolo: V susedskom derby sme porazili Bíňovce

TJ Slavoj Boleráz "B" - TJ Družstevník Bíňovce   2:0 (1:0)

góly: 31´- Marek Daniš, 76´- Patrik Židek

žk: -

zostava: Marek Dekan - Peter Daniš, Marek Daniš, Jozef Daniš (46´- Peter Zajíček / 60´- Martin Daniš), Jaroslav Daniš (K), Filip Kormúth, Patrik Židek, Martin Vavro (46´- Kristián Šige), Michal Tanáč, Roman Vavro, Roman Jurák

Príprava sa skončila, sezóna na úvod pripravila derby zápas v Oblastnom pohári, kde sme sa v 1. kole na domácej pôde stretli so susednými Bíňovcami. Bol to diametrálny zápas ako v príprave. Hostia sa na tento zápas pripravili, boli vyhecovaní a nebolo ľahké ich zdolať. Začiatok zápasu veľa gólových šancí nepriniesol. Ujali sme sa vedenia v 31´minúte, keď nakopnutú loptu do šestnástky dokázal Marek Daniš cez dvoch obrancov prehodiť brankára. To nás nabudilo a bolo viac vzruchu pred súperovou bránou. Hostia mali menej šancí. Tú najväčšiu mali v závere polčasu, keď vyrazenú loptu hlavičkoval Kostolanský do brvna. Po polčase musel pre zranenie odstúpiť Jozef Daniš po jednom zo súboji s Rajnohom.

Druhý polčas sa snažili hostia o vyrovnanie. Avšak do gólových šancí sa nedostávali. To bola voda na mlyn pre nás, keď v 76´minúte z prečíslenia dokázal zvýšiť na 2:0 Patrik Židek.

Po víťazstve nad Bíňovcami nás už túto nedeľu (25.7.2021) o 17:30 hod. čaká ďalšia prekážka v podobe Zelenča. Mrzí nás však zranenie aj Petra Zajíčka v druhom polčase, ktorí pobudol na trávniku iba 15 minút a vyzerá to tak, že so Zelenčom nenastúpi.