14.kolo: V Modranke nám ušlo víťazstvo v samom závere

ŠK Modranka - TJ Slavoj Boleráz "B"    3:3 (2:3)

góly: 6´- Martin Daniš, 30´- Michal Turoň, 33´- Marek Daniš

žk:  59´- Martin Vavro, 79´- Branislav Lehuta

čk: -

zostava: Bruno Ondruš - Marián Puschenreiter, Peter Daniš, Erik Kurinec, Michal Tanáč, Martin Vavro (87´- Daniel Krajčovič), Miroslav Daniš (K), Kristián Vangel, Michal Turoň, Marek Daniš, Martin Daniš (46´- Branislav Lehuta / 90´- Ladislav Imre)

V úvode sme boli aktívnejší. Už v 6´minúte po štandartke poslal center do šestnástky Vangel, Marek Daniš hlavou loptu vrátil na opačnú tyč, kde bol osamotený Martin Daniš a po jeho strele z pätky sme viedli 0:1. V 9´minúte mali domáci možnosť pokutového kopu a Rakický vyrovnal. Hneď nato sme mohli opäť viesť. Tentokrát Vangel poslal dlhú loptu do šestnástky z druhej strany, kde bol opäť osamotený Martin Daniš, ale v dobrej šance hlavou mieril vedľa žrde. Do sľubnej šance sa dostal aj Michal Turoň, keď vnikol s loptou až do pätky, ale mieril iba do brankára. Domáci prevzali aktivitu a za naše nevyužité šance nás potrestali. V 13´minúte domáci Karol poslal loptu spoza šestnástky na bránu, kde ľahký oblúčik aj s pomocou vetra skončil za našim brankárom. Po pol hodine hry využil zaváhanie obrancu Turoň, keď mu loptu vypichol a samostatný únik využil na vyrovnávajúci gól. V 33´minúte sme išli do vedenia. Centrovanú loptu do šestnástky stečoval hlavou Marek Daniš, Peter Daniš mu hruďou loptu sklepol a Marek Daniš ju upratal do siete.

Druhý polčas sme domácich do šancí nepúšťali. Ojedinelú šancu mali po rohovom kope, keď sme loptu odvrátili na šestnástku, následná strela skončila na brvne. Naše vedenie mohol zvýšiť Turoň, ktorý dostal prihrávku na šestnástku. Osamotený zvolil strelu na bránu, z ktorou si brankár poradil. Smolný moment pre nás prišiel v 89´minúte, keď si nerozumeli na šestnástke naši obranci. Peter Daniš pri sklze zrazil loptu tak nešťastne, že domáci Zvolenský ponúknutú šancu neodmietol. V nadstavenom čase sa dostali domáci do dobrej šance, ale hosťujúci útočník nemieril hlavou presne.

Škoda toho záveru, mohli sme si z Modranky odviezť plný počet bodov. Remíza je obojstranne zaslúžená. Podali sme dobrý výkon, ktorý budeme chcieť zopakovať najbližšie v domácom stretnutí proti Dolným Orešanom.