1.kolo: Na úvod sezóny prehra v Dechticiach

TJ Družstevník Dechtice - TJ Slavoj Boleráz   3:0 (0:0)

gól: -

žk: -

zostava: Damián Sliva - Lukáš Cehlárik, Filip Nídel, Marcus Hubínsky, Adrián Janek, Artur Chovanec, Matúš Machka, Samuel Nemček, Filip Kolesík, Filip Klementovič, Gregor Jurkovič, Michal Horváth, Alex Královič, Tomáš Ibančík, Peter Petranský (K)

V prvom polčase sme súperovi veľa nedovolili. Aj keď herne bol lepší, vážnejšiu šancu si nevypracoval. Na našej strane sa dostal do sľubného úniku Klementovič, ale ponúknutej šance sa zľakol.

V tom druhom polčase sa už domáci ujali vedenia po strele z diaľky. Hneď nato sme mohli vyrovnať, ale Kolesík sám pred brankárom mieril do brankára. Nedáš-dostaneš. Domáci sa opäť tešili z gólu, ked sme im nechali veľa priestoru na strelu. Potom sme sa snažili niečo s výsledkom urobiť. Hlavne štandartky rozohrané Petranským boli nebezpečné, ale brankár domácich si s nimi poradil. V závere sme prepadli v obrane a domáci spečatili víťazstvo tretím gólom.

Marek Daniš, tréner Slavoja: "Očakávam ťažký začiatok sezóny, keďže skoro celé mužstvo odišlo do žiakov a s novými musím od začiatku. Cez prázdniny sa toho veľa natrénovať nedalo, keďže sme na tréningoch nebývali kompletní pre dovolenky. Aj v tomto zápase mi dvaja chýbali (Krištofík s Hermanom), ktorí by mali tvoriť kostru mužstva. Napriek tomu chlapci nesklamali. Videl som v zápase prvky, ktoré sa učíme a neodkopávali sme loptu za každú cenu. V prvom polčase sme pôsobili organizovane v obrannej fáze, preto bol stav bezgólový. Aj cez prestávku som prízvukoval, že domácim nemôžeme dať priestor na strelu. To sa nám však stalo osudným a prvé dva góly boli zo strieľ z diaľky. Potom sme mali aj my šance, škoda, že sme ich nevyužili. Už ten tretí gól pramenil z toho, že sme s väčším počtom hráčov chceli útočiť. Napriek tomu musím mužstvo vyzdvihnúť, že pokrok tam je. Na začiatku prázdnin by sme možno prehrali 10:0, teraz sme hrali vyrovnanejšiu partiu."