16.kolo: Jarnú časť začíname prehrou v Prievidzi

Dlhotrvajúca cesta do Prievidze nám body nepriniesla. Po bezgólovom polčase domáci zvýšili obrátky a vyhrali 2:0.

muži A:

16. kolo

FC Baník Horná Nitra - TJ Slavoj Boleráz "A"   2:0 (0:0)

zostava: Michal Hrivňák - Peter Daniš, Michal Hrebík, Miroslav Daniš, Adam Kitta (83´- Michal Mikinič), Peter Daniš, Radovan Klačo, Michal Habánek (46´- Patrik Neštický), Róbert Humel (K), Martin Blaško, Michal Németh, Marián Kolony

žk: 20´- Peter Daniš, 31´- Marián Kolony, 65´- Patrik Neštický

čk: 90´- Peter Daniš

Do hry sa dostali aj dve nové posily, ktoré sa k mužstvu pripojili v tomto týždni. Najviac si sľubujeme od Michala Habánka, ktorý pôsobil prednedávnom aj v našej najvyššej súťaži. Premiéra mu však v úvodnom zápase nevyšla, keďže už po polčase ho striedal Patrik Neštický. Domáci Baník bol v zápase lepším mužstvom a dostával sa do vyložených šancí. Naša defenzíva proti domácej ofenzíve nestíhala. V 20´minúte rozhodca odpískal pokutový kop, keď Peter Daniš poslal brankárovi slabú domov, čo domáci útočník využil a pád v šestnástke prikrášlil. Domáci sa však z gólu netešili, Zelenického vychytal v našej bráne Hrivňák. Potom prišla aj naša najväčšia príležitosť, keď centrovanú loptu si domáci obranca skoro zrazil do vlastenj siete. Do polčasu mali domáci tri vyložené šance, ale v bráne nás podržal brankár.

V druhom polčase domáci pridali v ofenzíve a na našu bránu sa valil útok za útokom. Hneď na začiatku polčasu sa ocitli dvaja domáci hráči osamotení v našej pätke, ale bránku prekopli. Veľkú hrúbku vyrobil aj Miroslav Daniš, keď sa na lopte pošmykol, čo využil domáci útočník. Ten si obohral aj brankára, ale prázdnu bránu netrafil. Domáci sa však vytúženého gólu dočkali. V 76´minúte si Adam Kitta nepokryl svoju stranu a domáci Belák mieril presne k žrďke. Naše trápenie pokračovalo naďalej. V nadstavenom čase si Peter Daniš v šestnástke telom odstavil súpera, čo hlavný arbiter posúdil ako nedovolene. P.Daniš sa musel porúčať pod sprchy a domáci z pokutového kopu upravili výsledok na 2:0.