2.kolo: Doma sme porazili nováčika z Vesteníc

Muži v druhom kole privítali na domácom štadióne nováčika z Dolných Vesteníc, ktorý sa do tejto súťaže vrátili po piatych rokoch.

2.kolo

11. august 2019 (nedeľa) o 17:00 hod.

TJ Slavoj Boleráz - ŠK VEGUM Dolné Vestenice   3:2 (2:1)

góly: 10´- Pavol Mackovčín, 27´- Tomáš Bagi, 64´- Tomáš Bagi

žk: 30´- Pavol Mackovčín, 56´- Tomáš Bagi, 72´- Leonard Dubec

zostava: Andrej Jedlička - Radovan Klačo, Pavol Mackovčín (80´- Miroslav Daniš), Martin Blaško, Marco Kollár (89´- Ján Lošonský), Miroslav Sedlák (90´- Matej Hodulík), Kristián Vangel (58´- Leonard Dubec), Dušan Dzíbela, Tomáš Bagi, Peter Líška (K), Matúš Loskot

Začiatok zápasu bol v našej réžii. Už v 10´minúte ľahko nakopnutá lopta našla na šestnástke Sedláka, a ten ju do behu posunul na nabiehajúceho Mackovčína, ktorý popod brankára otvoril skóre - 1:0. Naši hýrili aktivitou a zdalo sa, že nováčik si to od nás odnesie. V 14´minúte po ľavej strany unikol Vangel, ale nedokázali sme využiť jeho vniknutie do šestnástky. O minútu nato sme vyťažili z aktivity priamy kop. Líška poslal loptu do šestnástky a brankár hostí musel hasiť loptu na dvakrát. V 18´minúte donútil Sedlák strelou spoza šestnástky hosťujúceho brankára k bravúrnemu zákroku a loptu vyškriabal na roh. V 20´minúte z pravej strany nacentroval na zadnú tyč Loskot. Centrovaná lopta si našla hlavu Sedláka, ktorý brankára prekonal, ale zastúpili ho na čiare spoluhráči. V 24´minúte prišiel ďalší nebezpečný roh a šanca Bagiho. V 27´minúte sa už skóre menilo. Loptu za obranu spätne hlavou vrátil Blaško na nabiehajúceho Bagiho, a ten z prvej po zemi k tyčke zvyšoval na 2:0. V 31´minúte mohlo byť už trojgólové vedenie. Dzíbela našiel centrom úplne voľného Bagiho, a ten z blízka hlavou trafil brankára. Dovtedy nevýrazný hostia sa dostali do zápasu v 32´minúte, keď nedorozumenie v zadných radoch využil hosťujúci Líška. O minútu nato prišiel ďalší závar pred hosťujúcu bránu po rohovom kope. Opäť hostia hasili na bránkovej čiare.

Hostí gól nakopol a do druhého polčasu prišli ako vymenení. Hýrili aktivitou a začali byť nebezpečný aj do predu. V 62´minúte to na našej strane skúšal strelou spoza šestnástky Bagi, brankár hostí bol v pozore. Vyrazenú loptu poslal iba pred seba, kde bol Mackovčín, ktorý z otočky len tesne minul bránku hostí. V 64´minúte prišiel na našej strane opäť pekný futbalový moment. Z pravej strany presne našiel Loskot centrom nabiehajúceho Bagiho, ktorý ako tank vletel do lopty a hlavou zvýšil na 3:1. V 66´minúte to skúšali aj hostia a po strele spoza šestnástky musel vytiahnút zákrok aj Jedlička. V 67´minúte už hostia znížili, keď po našej ľavej strane utiekol hosťujúci hráč, zasekol si stopérov a spätnou prihrávkou našiel na šestnástke Hronca, a ten už to lepšie umiestniť nemohol - 3:2. Hostia cítili šancu na vyrovnanie a museli sme byť v obrane pozorný. Naopak v 79´minúte sa na šestnástke obtočil okolo súperiaceho hráča Blaško, jeho strelu brankár vyškriabal na roh. V 84´minúte bolo skoro vyrovnané, strela hostí tesne minula našu bránu. Spečatiť víťazstvo mohol v nadstavenom čase Dzíbela, z dobrej pozície prestreli bránu.