4.kolo: Doma sme rozstrieľali Hlohovec

4.kolo

25. august 2019 (nedeľa) o 17:00 hod.

TJ Slavoj Boleráz - FC Slovan Hlohovec   6:1 (2:0)

góly: 3´- Pavol Mackovčín, 29´- Tomáš Bagi, 63´- Tomáš Bagi, 64´- Martin Blaško, 66´- Pavol Mackovčín, 79´- Marco Kollár

žk: 44´- Miroslav Sedlák

zostava: Andrej Jedlička - Radovan Klačo (K), Pavol Mackovčín (72´- Ján Lošonský), Martin Blaško (80´- Matej Hodulík), Marco Kollár (83´- Martin Bubák), Miroslav Sedlák, Kristián Vangel, Dušan Dzíbela, Tomáš Bagi, Miljan Milinković, Matúš Loskot (77´- Miroslav Daniš)

Začiatok zápasu nám vyšiel. Už v 3´minúte prišiel pretiahnutý center na Bagiho, ten hlavou vrátil na pätku, kde bol osamotený Mackovčín 1:0. Bagimu futbal chutí. Predviedol to aj v 5´minúte po rohovom kope, keď hlavou tesne minul bránu. Aj v 13´minúte sa dostal po rohu do šance, ale hostia odvrátili na roh. Následný roh bol zahraný po zemi a našiel Vangela, ktorý z prvej spoza šestnástky mieril do rúk brankára. V 16´minúte pohrozili aj hostia. Lacná strata lopty v strede poľa priniesla samostatný únik. V ňom bol náš brankár prekonaný, ale lopta skončila na žrdi a následná dorážka išla nad našu opustenú bránu. To bolo od hostí v prvom polčase všetko. V 26´minúte mal ku gólu blízko Mackovčín po centri Milinkoviča, ale len lízol hlavou loptu. Gólu sa nakoniec dočkal Bagi, keď tentokrát z opačnej strany centroval Kollár a Bagi sa oprel hlavou do lopty a ešte lepšie ju usmernil do siete 2:0. V 42´minúte to už mohlo byť rozdielom triedy. Stratenú loptu vybojoval Milinković, nacentroval na zadnú tyč na voľne stojaceho Kľača, ten však z piatych metrov hlavičkoval do brankára.

Začiatky druhých polčasov máme slabšie. To sa potvrdilo aj teraz. Až musel prísť zbytočný faul, štandartka, centrovaná strela pred bránu, ktorá bola tečovaná 2:1. Až gól hostí nás musel nakopnúť a v 63´minúte sa oň postaral Bagi. To hostí zlomilo a o ďalšiu minútu sa tešil z gólu Blaško 4:1. O ďalšie dve minúty sa opäť menilo skóre. Prihrávku za obranu dostal do behu Kollár, ktorý sa neulakomil a pred prázdnu bránu prihral Mackovčínovi 5:1. V 79´minúte sa dočkal aj Kollár. Hostia sa len prizerali ako si ich naši vyťukali na jeden dotyk. V závere zápasu mal šancu po individuálnej akcie striedajúci Lošonský a po ňom aj Bagi, ale gól už nepadol a zostalo pri skóre 6:1.